Strona główna

O mnie

Oferta

Kursy i zabiegi

Współpraca

Kontakt
GABINET MASAŻU W GDYNI

Teresa Toczydłowska (Tereza)

Psycholog praktyk, terapeuta kinezjolog, artterapeuta, terapeuta pedagogiczny.

Studiowała na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie ukończyła Podyplomowe Studium Terapii Pedagogicznej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, w Wyższej Szkole Psychologii przy Rosyjskiej Akademii Nauk, w Instytucie Ekonomii i Kultury, w Amerykańsko-Rosyjskiej Akademii "Intercollege" na wydziale Parapsychologii, Studium Kultury i Oświaty w Warszawie. Ukończyła też Medyczne Studium Zawodowe i specjalizację z zakresu pielęgniarstwa / położnictwa środowiskowo-rodzinnego oraz m.in. międzynarodowe szkolenie z kinezjologii edukacyjnej metodą Dennisona, artterapii, dotyku dla zdrowia.

Była też Prezesem Podlaskiego Towarzystwa Psychotronicznego w Białymstoku.

Prowadzi w terapii równoważenie psychosomatyczne - program autorski ANTER oparty na holistycznym (całościowym) podejściu do człowieka i jego otoczenia. Autorka stosuje klasyczne techniki psychoterapii (m. in. trening autogenny Schultza, relaksacja wg Jacobsona, psychocybernetyka Maltza, techniki Eriksona), ćwiczenia z kinezjologii, dotyk dla zdrowia, muzykoterapię, dramę, psychorysunek, obrazowanie wewnętrzne, elementy hipnozy, aromaterapii, akupresury, psychografologii. Terapie, jeżeli trzeba, wspomaga produktami pochodzenia naturalnego opartego na ziołach, olejkach, minerałach.

Ceniona za skuteczność w przywracaniu równowagi psychosomatycznej w terapii depresji, lęków, jako wsparcie w terapii odwykowej (np. uzależnienia od alkoholu, narkotyków, komputera ), otyłości, dolegliwościach ciała np. bóle głowy, brzucha, ogólne zmęczenie, zmniejszona koncentracja, zagubienie itp.

Są też dostępne nagrania jej sesji terapeutycznych np. "Pomóż sobie - Twoja Tablica Przemian" oraz "Pomóż swoim marzeniom".

Autorka książki: "Uważaj na myśli, słowa, obrazy", w której zamieszcza swoje spostrzeżenia i doświadczenia, jakie pojawiły się podczas jej pracy terapeutycznej oraz dużo wskazówek praktycznych i ćwiczeń pomocnych w utrzymaniu sprawności psychofizycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Sekcji Medycyny Psychosomatycznej i Stowarzyszenia Terapeutów Pedagogicznych.

Pracuje w Centrum Edukacji i Terapii Humanum w Białymstoku. www.humanum.pl
www.toczydlowska.eu tel. 606610901 (od godz. 12.00 - 19.30)Andrzej Samek

Mjr Andrzej Samek od 2000 roku realizuje program zajęć medytacyjnych z elementami ćwiczeń fizycznych Jogi ze skazanymi młodocianymi i pierwszy raz karanymi w Zakładzie Karnych w Wierzchowie.

W okresie 2000 - 2003 r ściśle współpracował z Conny Larssonem - dyrektorem Psychiterapeutic Institute for Rehabilitation of Drug Addicts and Criminals Karnan w Gusum w Szwecji zdobywając doświadczenie i wiedzę potrzebną do wdrażania programu.

Od roku 2004 posiadając certyfikat w/w instytutu samodzielnie prowadzi zajęcia ze skazanymi. W takcie zajęć osoba medytująca uczona jest dostrzegać powiązania między swoimi myślami a odczuciami w ciele. Uczy się jak nie reagować na fizyczne i emocjonalne popędy (impulsy). Poddawana jest samodyscyplinie i kreowaniu własnej świadomości emocjonalnej.

Od roku 2004 mjr Andrzej Samek kształcił się w Institut fur Klang-Massage-Therapie Klangmassage nach Peter Hess w Uenzen Niemcy poprzez Polskie Stowarzyszenie Terapii i Masażu Dźwiękiem, zdobywając wszystkie poziomy wtajemniczenia w terapii dźwiękiem misami dźwiękowymi, zostając w roku 2005 Insktruktorem nauki masażu podstawowego.

Równolegle uczył się u Dona Conreaux z Noweg Jorku gry na na gongach zdobywając pełną wiedzę z zakresu wykorzystywania dźwięku gongu w masażach i terapii. Posiadaną wiedzę i prywatny sprzęt do terapii dźwiękiem mjr Andrzej Samek wykorzystuje w pracy z grupami skazanych wykazujących zaburzenia emocjonalne ze skłonnościami do samoagresji.

Mjr Andrzej Samek współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Adaptacji Społecznej w Koszalinie, Zakładem Poprawczym w Poznaniu, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapeutycznym w Ustce, Centrum Jogi "Harmonia" w Poznaniu, prowadząc terapię dźwiękiem młodzieży i dorosłych.

W dniach 22-24 listopada 2005r. mjr Andrzej Samek prezentował masaże i terapię dźwiękiem na Ogólnopolskiej Konferencji "Wyzwania pedagogiki. Problem niedostosowania społecznego i oddziaływania w warunkach wolnościowych i izolacji penitencjarnej" w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku.

Kursy i zabiegi

Masaż i terapia dźwiękiem wg metody Instytutu Petera Hess'a

- czas trwania - ok.16 godzin(weekendowe - sobota, niedziela) z przerwą na posiłki - możliwość zakupu mis na kursie -...

Warsztaty na wczasach

Witam serdecznie. Pragnę zaproponować Państwu 7 dniowy wypoczynek nad morzem w okolicach Trójmiasta, na Podhalu jak również w innych zakątkach...Polecam

hotele spa
psycholog białystok
Design: projektowanie www - projektowanie www       © 2008-2021 rehabilitacja, masaż, Gdynia, Trójmiasto - Beata Tuszyńska