Masaż kamieniami

Bolą cię mięśnie, drętwieją ręce, masz złą przemianę materii lub stargane nerwy? Pozwól, aby obłożono cię kamieniami. To działa: odpręży cię, odświeży. Wstaniesz z nową energią do życia.

Z masażu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z żylakami, pękającymi naczynkami, nadciśnieniem i chore na serce.

masaż kamieniami Technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że jest starsza niż akupunktura. Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich nie tylko specjaliści od akupunktury, lecz także od masażu kamieniami. Podczas zabiegu kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi właśnie mapami i przesuwu wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm.

Czarne białe ciepłe, zimne

Do masażu kamieniami wykorzystuje się czarny bazalt (skałę pochodzenia wulkanicznego) i biały marmur. Kamienie są owalne i mają idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali). By zachowały swe naturalne właściwości i pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub w wodzie z dodatkiem soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je ze złej energii, którą odebrały choremu lub zmęczonemu organizmowi. Przed zabiegiem czarne kamienie rozgrzewa się w specjalnych podgrzewaczach do temperatury 50"C. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie dodatkowo schładza się w lodzie.

Kamień przy kamieniu

Przed masażem trzeba się rozebrać (można pozostać tylko w majtkach). W zależności od rodzaju dolegliwości, na jakie cierpisz, masażysta poleci, żeby położyć się na brzuchu lub plecach. Następnie ułoży na twoim ciele kilka kamieni w okolicach czakr, np. na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Do masażu kamieniami różnych części ciała stosuje się kamienie różnej wielkości - największe do tułowia, mniejsze do twarzy. Najmniejsze kamyki umieszcza się miedzy palcami dłoni i stóp, a nie co większe na policzkach, wzdłuż żuchwy i miedzy brwiami. Obłożony kamieniami pacjent odpręża się, leżąc na wygodnym stole do masażu. Terapeuta bierze do rąk dwa spore kamienie, które wcześniej leżały w oliwie z oliwek, wzbogaconej olejkiem eterycznym wykorzystywanym też w aromaterapii. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło płynące z kamieni rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna swobodnie krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona i bardziej elastyczna. Zimne kamienie najczęściej układa się w miejscach podatnych na obrzęki, kontuzjowanych lub przekrwionych - z reguły pod oczami i na stopach.

Masaż kamieniami dobry na wszystko

Terapię kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś - ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Poprawia metabolizm, ponieważ oczyszcza ciało z substancji trujących. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Gwarantuje równowagę fizyczną i duchową, zdrowie, dobre samopoczucie, ukojenie nerwów. Ma też zbawienny wpływ na nasz wygląd - po kilku zabiegach obserwuje się wyraźną poprawę kondycji skóry. Warto poddać się terapii, szczególnie jeśli cierpi się na dolegliwości stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Gorące kamienie pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu komórek organizmu i dotlenieniu skóry.

Wyciszenie w okamgnieniu

Masaż kamieniami pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim przemęczonym. To metoda relaksacji na najwyższym poziomie. Harmonijne połączenie kilku technik masażu z ciepłem i zimnem pochodzącym z kamieni jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu. Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej, zaradzić bezsenności, smutkowi, przygnębieniu i codziennej bezradności. Jednak najlepsze, bo długotrwale, rezultaty osiąga się po trzech półtoragodzinnych zabiegach. Na seans trzeba się umówić po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Po zabiegu bowiem najlepiej położyć się w wygodnym łóżku, aby przedłużyć czas wewnętrznego wyciszenia.

Idealna równowaga

Kamienna terapia opiera się na założeniu, że ciało, psychika i duch stanowią jedność. Tylko dobra kondycja psychofizyczna gwarantuje zdrowie, świetne samopoczucie i promienny wygląd. We współczesnym świecie wiedzę o kamieniach i ich właściwościach jako pierwsza wykorzystała Mary Nelson. Założyła ekskluzywny klub zdrowia, gdzie na seanse kamieniami wpadają Mel Gibson i Naomi Campbell.
Design: projektowanie www - projektowanie www       © 2008-2021 rehabilitacja, masaż, Gdynia, Trójmiasto - Beata Tuszyńska